Zapowiedzi książkoweNo i mamy MARZEC. Nie mam pojęcia kiedy to zleciało, ale z szerokim uśmiechem witam wiosnę. Co jak co, ale jest to moja ulubiona pora roku, bo budzę się ze snu zimowego i czuję się jak nowo narodzona ;d

Jeżeli chodzi o przeczytane książki, to pomimo ferii, miesiąc ten nie należał do najlepszych. Jednak obiecuję się poprawić! ;)A dzisiaj czas na książkowe zapowiedzi!
 ARABSKA KSIĘŻNICZKA
Tanya Valko

Premiera: 05.03.2013r.

Kontynuacja bestsellerowych powieści Tanyi Valko: „Arabska żona”, „Arabska córka” i „Arabska krew”.„Arabska księżniczka” to powieść zgłębiająca tajniki ludzkiej natury, uwarunkowane muzułmańskim prawem szarijatu, to wstrząsający opis przemocy, mordów i gwałtów, ale też książka ukazująca prawdziwe życie w arabskim kraju.Autorka opisuje dalsze koleje życia Doroty – Polki, która w młodości poślubiła Libijczyka, oraz jej dorosłej córki, która sama staje się matką Nadii. Tym razem ich dzieje łączą się z zawikłanymi losami saudyjskiej księżniczki Lamii. Kraj arabski zostaje przedstawiony nie tylko oczami Europejek, ale również rodowitych mieszkanek. Książka ukazuje próby emancypacji arabskich kobiet i znalezienia przez nie miejsca dla siebie w kraju mężczyzn. Tanya Valko opisuje okrucieństwo, pasje i uczucia oraz podłoże psychologiczne ludzkich czynów.Czy Dorota i Marysia są szczęśliwe w Arabii Saudyjskiej? Czy mają możliwość spełnienia się? Jak przeszłość wpływa na ich codzienne życie? Czy mała Nadia jest kochanym dzieckiem? Dlaczego opływająca w bogactwo księżniczka postępuje tak, a nie inaczej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można odnaleźć na kartach powieści „Arabska księżniczka”.

 HONOR LEGIONU
Andrzej Sawicki

Premiera: 06.03.2013r.

Prawdziwa historia żołnierza, pirata i obieżyświata Major Kazimierz Lux (1780-1846) – polski żołnierz Napoleona. Legionista w korpusie Dąbrowskiego, weteran batalii na San Domingo, pirat karaibski, bohater wojny wyzwoleńczej 1807 roku, oficer armii Księstwa Warszawskiego, uczestnik wyprawy na Moskwę 1812 roku, żołnierz armii Królestwa Kongresowego. Odznaczony Legią Honorową, Krzyżem Złotym Virtuti Militari i Orderem św. Stanisława. Awanturnik, bohater, poszukiwacz przygód, dzielny żołnierz, a w potrzebie oddany przyjaciel. Walczył o honor i ojczyznę, równość, wolność, braterstwo, za Cesarza oraz o złoto i sławę. Oto jego historia. 1797 rok, Polska już nie istnieje. Czas ten nie jest łaskawy także dla słonecznej Italii. Armia dyszących nienawiścią do arystokracji i Kościoła rewolucjonistów francuskich zajęła północ kraju, a teraz stoi u wrót Rzymu. Dla głęboko wierzących Włochów ratunkiem okazuje się niedawno sformowany za zgodą generała Bonapartego Legion Polski. Wieśniacy i mieszczanie Państwa Kościelnego wolą się poddawać tym zdyscyplinowanym uciekinierom z zimnej Północy, niż słynącym z okrucieństwa rewolucjonistom. Dowódca Legionu, Jan Henryk Dąbrowski, postanawia wykorzystać nastroje miejscowej ludności i siłą jedynie polskich oddziałów zająć środkową Italię… W armii legionowej rozpoczyna karierę wojskową siedemnastoletni warszawiak, Kazimierz Lux. Sprytny i wykształcony, znakomicie sobie radzi jako kwatermistrz. A że jest przystojny, wesoły i ma stopień podoficera, nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony Włoszek. Jednak przyjemne dni na ciepłej wojskowej posadce kończą się, gdy Kazik zostaje wplątany w międzynarodowe rozgrywki szpiegów i organizacji masońskich. Aby ocalić głowę, będzie musiał rzucić się w wir walki wywiadów i zabijać, by samemu nie zostać zabitym. Oto pierwsza część niewiarygodnej opowieści, która wydarzyła się naprawdę. Kazimierz Lux przebędzie pół świata, nim po latach dane mu będzie powrócić do odrodzonej pod protektoratem Napoleona Polski, gdzie spisze swoje pamiętniki. 


 
 KROK DO WOLNOŚCI
Jolanta Drużyńska

Premiera: 12.03.2013r.

Krok do wolności to opowieść o tych, którzy zginęli, usiłując przekroczyć żelazną kurtynę. Czeski szlak na Zachód wydawał się najłatwiejszy dla polskich uciekinierów, tymczasem okazał się dla nich śmiertelną pułapką. Na zasiekach z drutu pod napięciem od 1952 roku życie straciło kilkudziesięciu Polaków. Inni zginęli od kul, czy to na ziemi, czy - jak pilot Dionizy Bielański strącony w 1975 roku na rozkaz najwyższych peerelowskich władz wojskowych – w powietrzu, nieopodal granicy czechosłowacko-austriackiej. Do wydania rozkazu zestrzelenia Bielańskiego gen. Wojciech Jaruzelski, ówczesny minister obrony narodowej, nigdy się nie przyznał…Rodziny tych, którzy wybierali się przez „zieloną granicę” do wolnego świata, lecz nigdy do niego nie dotarli, nie miały częstokroć żadnych oficjalnych informacji o ich losie lub były świadomie dezinformowane. Niektóre do dzisiaj nie poznały całej prawdy...Dramatyczna historia tej grupy uciekinierów nadal jest w Polsce „tajemnicą”. Krok do wolności to przełomowa próba opisania losów tych ludzi.  
 WOJENNA NARZECZONA
Alyson Richman

Premiera: 14.03.2013r.

Niezwykła opowieść o pierwszej miłości rozkwitającej w czasach wojny.Tuż przed wybuchem II wojny światowej między Lenką, młodą studentką Akademii Sztuk Pięknych, a Josefem, studentem medycyny, rodzi się uczucie. Z nadzieją na lepszą przyszłość młodzi biorą ślub, by zaledwie kilka dni później patrzeć, jak ich marzenia rozpadają się w proch. Podobnie jak wiele innych osób, świeżo poślubionych małżonków rozdziela wojna.Po latach Josef, teraz ceniony lekarz położnik, wciąż pamięta o żonie, która wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi zginęła podczas wojny. Jednak Lence udało się przetrwać w nazistowskim obozie w Terezinie dzięki niezwykłemu malarskiemu talentowi oraz pamięci o mężu, którego, jak sądzi, już nigdy nie będzie jej dane zobaczyć. Dopiero przypadkowe spotkanie kilkadziesiąt lat później w oddalonym tysiące kilometrów od rodzinnej Pragi Nowym Jorku uświadamia im, że oboje otrzymali od losu jeszcze jedną szansę. Od przepychu spokojnego życia w przedwojennej Pradze po okropności okupowanej przez nazistów Europy, powieść odsłania przed czytelnikiem siłę pierwszej miłości, niezłomność ludzkiego ducha i potęgę pamięci.
DZIEDZICTWO KRÓLÓW
C.S. Friedman

Premiera: 14.03.2013r.

Finał magicznej trylogii! Kamala, młoda dziewczyna, która rzuciła wyzwanie magom, osiągnęła swój cel – opanowała sztukę czarnoksięstwa i jej moc dorównuje teraz najpotężniejszym spośród Magistrów. Choć ci nigdy nie wybaczą jej zachwiania starego porządku rzeczy i zabicia jednego z nich, widmo nadchodzącej wojny każe odsunąć na bok wewnętrzne spory.W „Dziedzictwie królów” ludzkość czeka ostateczna bitwa z Duszożercami – podobnymi do smoków krwiożerczymi stworami, jeszcze do niedawna odgrodzonymi od południowych krain magiczną barierą, Gniewem Bogów. Mur jednak upadł i na świat ludzi padła groźba totalnego wyniszczenia.Oto kluczowe starcie Drugiej Ery Królów. Znaleźliście coś dla siebie? Na jakie książki wy czekacie? ;)
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

14 komentarzy:

 1. "Arabska księżniczka" brzmi dość ciekawie. Reszta nie zainteresowała mnie na tyle, by wpisać ją na swoją listę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie widzę tu nic dla siebie, może oprócz ostatniej pozycji, ale w tym przypadku trzeba by było zacząć od początku trylogii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widzę tu nic, co by mnie zainteresowało. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widze wiwkszosc pozycji z motywem wojny. Najbadziej zainteresowala mnie ostatnia pozycja, ale nie jest na tylę zebym sie po nia bila.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Wojenna narzeczona" wydaje się być ciekawa, jednak moją uwagę zwrócił "Honor Legionu". Nie słyszałam jeszcze nic o tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej kusi mnie "Arabska księżniczka" oraz "Wojenna narzeczona".

  OdpowiedzUsuń
 7. "Wojenna narzeczona" i "Krok do wolności" mnie bardzo zainteresowały. Ich tematyka jest taka ... prawdziwa. Moją uwagę przykuła również "Arabska księżniczka" - takie książki powinno się czytać, uświadamiają jak kobiety są traktowane w "tamtym świece", który wydaje się nas nie dotyczyć. Ciekawa notka i blog, będę Cię odwiedzać :) Pozdrawiam serdecznie :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Akurat tutaj nie znalazłam nic dla siebie :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Żadna książka mnie za bardzo nie zainteresowała ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nic z tych książek niestety mnie nie zainteresowało:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jedyne, co mnie zainteresowało to "Dziedzictwo królów", jednak nie przeczytałam poprzednich części, więc na razie sobie odpuszczę. :c

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na: http://books-pal.blogspot.com// ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. "ARABSKA KSIĘŻNICZKA" chyba najabardziej przypadła mi do gustu i wiem, że chciałabym ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Widzę, że nowości obfitują w nowe pozycji z literatury wojennej. I to nie tylko na Twoim blogu widzę to. Patrząc na zapowiedzi w Matrasie, dziwiłam się, że tyle tego jest. I dobrze! Mój tatuś będzie ucieszony i zamiast spać, pewnie będzie pochłaniał kolejną książkę za drugą.

  OdpowiedzUsuń
 14. He answers the one who calls Him in a time of dire need and those who supplicate to Him asking
  Him for something. We might be alive during this Ramadan but what is the guarantee
  that we will reach the next Ramadan. It was christian fanatics who fought the Crusades and
  tortured and killed thousands of people in the Spanish Inquisition.


  Also visit my blog post - names of allah *islamicmuslimsproductsfinder.com*

  OdpowiedzUsuń