Zapowiedzi filmowe

Zobacz także: ZAPOWIEDZI KSIĄŻKOWE

SYBERIADA POLSKA
reż.Janusz Zaorski  

Premiera: 22.02.2013r.

"Syberiada polska" to epicka opowieść o Polakach, Ukraińcach, żydach, mieszkańcach polskiej wsi Czerwony Jar. Losy przesiedlonych obserwujemy z perspektywy młodego Staszka (Paweł Krucz), który trafia na Syberię wraz z ojcem (Adam Woronowicz), matką (Urszula Grabowska) i bratem (Marcin Walewski). Chłopak będzie musiał bardzo szybko nauczyć się bezwzględnie walczyć o przetrwanie i podejmować decyzje których stawką będzie życie jego bliskich. Stanie on również przed wyborem pomiędzy miłością do Żydówki Cyni (Agnieszka Więdłocha) a Rosjanki Lubki (Valeria Guliaeva). Razem ze swoimi towarzyszami niedoli rozpoczyna ciężkie zmagania o przetrwanie, w których najgroźniejszym przeciwnikiem okazuje się nie terroryzujące i knujące NKWD, a straszliwa, bezlitosna natura. Ponad historycznymi podziałami, wbrew narodowym uprzedzeniom Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Buriaci, Czeczeni razem muszą stawić czoła swojemu przeznaczeniu. "Syberiada polska" to filmowy zapis tragicznej historii współczesnej Europy, której zapomnieć nie wolno. To opowieść o zwycięstwie człowieczeństwa.
TAJEMNICA WESTERPLATTE
 reż.Paweł Chochlew
  
Premiera: 15.02.2013r.

„Tajemnica Westerplatte" to projekt wysokobudżetowego filmu, którego akcja dzieje się podczas pierwszych dni II Wojny Światowej. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armię. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 roku. Atak Niemców na Westerplatte rozpoczął Drugą Wojnę Światową. Atutem projektu jest szereg scen batalistycznych, wartka i wciągająca fabuła, oraz efekty specjalne. Niebagatelne znaczenie ma też właściwy dobór obsady – zarówno aktorskiej jak i ekipy realizatorów. PROMISED LAND
 reż.Gus Van Sant

 Premiera: 22.02.2013r.

"Promised Land" to przejmująca opowieść o tym, co dzieje się, kiedy świat zwykłych ludzi zderza się ze światem wielkich pieniędzy i potężną władzą, którą mają międzynarodowe korporacje. Kiedy Steve (Damon) przybywa do niewielkiego miasteczka, aby pozyskać nowe tereny pod eksploatację gazu łupkowego, nie przypuszcza, że spotkają go tu wydarzenia, przez które będzie musiał zrobić rachunek swego życia i zastanowić się, o co naprawdę chce walczyć. 


PARANORMAL ACTIVITY 4
 reż.Henry Joost

 Premiera: 20.02.2013r.


 Kolejna odsłona kultowej serii. Spokój w podmiejskim domu jest tylko pozorny. Minęło 6 lat od chwili, gdy w niewytłumaczalny sposób z tego domu zniknęli jego mieszkańcy. Ale przekleństwo, ciążące nad okolicą, nie zniknęło wraz z nimi. Oto nowa historia i nowa rodzina, prowadząca normalne życie. Tyle tylko, że ich nowi sąsiedzi są jacyś... inni. W dodatku od czasu, gdy się wprowadzili, zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Ale to, że światła się zapalają i gasną, że słychać jakieś dziwne odgłosy, to nic. Bo dopiero kiedy nadchodzi noc, budzą się prawdziwe demony... 
 PIĘKNE ISTOTY
 reż.Richard LaGravenese


 Premiera: 13.02.2013r.

 "Piękne istoty" to film oparty na pierwszej części powieści autorstwa Kami Garcii oraz Margaret Stohl. Opowiada historię szesnastoletniego Ethana Wate'a, który mieszka na południu Stanów Zjednoczonych. W małym miasteczku Gatlin w Karolinie Południowej czas stanął w miejscu, a ludzie ciągle postrzegają wojnę secesyjną poprzez pryzmat "północnej agresji". Jednakże pierwszego dnia kolejnego roku szkolnego Wate (Alden Ehrenreich) spotyka tajemniczą Lenę Duchannes (Alice Englert), siostrzenicę lokalnego odludka (Jeremy Irons), a także... dziewczynę swoich marzeń. Ethan szybko odkrywa, że Lena nie jest typową nastolatką, a ich rodzący się związek nie opiera się tylko i wyłącznie na fizycznym przyciąganiu, lecz również na tajemniczej więzi, która już niedługo zmieni ich życie.

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

9 komentarzy:

 1. No, no. Chyba każdy znajdzie coś dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Tajemnica Westerolatte" bardzo mnie ciekawi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie "Tajemnica Westerplatte" i "Paranormal Activity 4" bo poprzednie części oglądałem. A nie wiedziałem, że wychodzi więc dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwa pierwsze obejrzę na pewno, lubię filmy o podobnej tematyce, lecz tytuł "Syberiada Polska" uważam za nieco niepoważny i zupełnie niepasujący.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie kuszą Piękne istoty, raczej na pewno je z siostrą obejrzymy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekielne istoty to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawie się zapowiada filmowa końcówka zimy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ochotę zwłaszcza na dwa pierwsze filmy. W sobotę wybieram się do kina, więc muszę dobrze przejrzeć ofertę, aby wybrać coś interesującego. :)

  OdpowiedzUsuń