Uczta dusz
Autor: C.S. Friedman
Gatunek: Fantastyka
Rok wydania: 2012r.
Stron:  608


 W tym świecie MAGIA WYMAGA NAJWIĘKSZEJ OFIARY. Są nią ludzkie dusze.

Magowie skrywają mroczny sekret. Czerpią moc z dusz ludzi, wykradając im życiową energię. Do tajemnicy dopuszczani są tylko mężczyźni, kobiety mogą być jedynie czarownicami – korzystając z ognia własnej duszy, każde użycie magii okupują skróceniem życia.

Odwieczny porządek zachwieje Kamala, młoda kobieta, która poznała sekret magów i jako pierwsza chce zostać Magistrem. Ci jednak woleliby ujrzeć ją martwą, niż przyjąć w swoje szeregi.
Tymczasem na północy budzi się dawno zapomniane zło, gotowe znów zagrozić krainie ludzi.

TRYLOGIA MAGISTRÓW
| UCZTA DUSZ || Skrzydła gniewu || Dziedzictwo królów|

 
Kto by nie chciał posiadać magii? Móc wyczarować każdą zachciankę i spełnić każde życzenie? Jedno zaklęcie i dostajesz wszystko na co masz ochotę. A co, gdy każde magiczne słowo, które wypowiesz, będzie cię kosztowało może minutę, dzień, albo nawet rok życia? W świecie, który wykreowała Celia S. Friedman magia rządzi się swoimi prawami. Zwykły czarownik wykrada moc z własnej duszy, jedynie Magistrowie mają potęgę - wykorzystują innych, odbierają ludziom życiową energię i powoli ich zabijają. Jednak zostać Magistrem może tylko mężczyzna. Co się stanie, gdy pewna kobieta spróbuje to zmienić i postanowi zostać jedną z nich?

Kamala to młoda kobieta, którą charakteryzuje pewność siebie i upartość. Gdy poznaje największy sekret Magistrów stawia sobie za cel, aby zostać jedną z nich. Zdaje sobie sprawę, że będzie wykorzystywała życie zwykłych, nic nie świadomych  ludzi na swoje magiczne zachcianki, ale uparcie trzyma się przy swoim. Jednocześnie obserwujemy losy,a dokładne powolną śmierć Andovana, syna króla Dantona. Ojciec robi wszystko, aby go uratować i poznać chorobę, która go zabija. Jedynie Magistrowie wiedzą, że nie ma dla niego szans. Nic nie można zrobić z osobą, która jest "żywicielem" dla innego Magistra.„Nie będzie bohaterem, ale pomoże w powołaniu bohatera do istnienia. Jego siła nigdy nie zostanie zmierzona, ale będzie sprawdzał siłę innych. Będzie służył śmierci, choć nie będzie tego świadom, zmieni los świata, nie wiedząc o tym, i zainspiruje ofiarę bez zrozumienia jej sensu.”Friedman stworzyła magiczny świat, który rządzi się swoimi prawami. Tam czary rzucasz świadom, że odbierzesz sobie, albo komuś innemu godzinę życia. Spotykamy wielu bohaterów, z których każdy ma swoją osobowość i cel w historii. Plastyczny i przyjemny język sprawia, że książkę czyta się nadzwyczaj szybko pomimo swoich 600 stron.

Czytelnik może niemal z bliska obserwować życie teraźniejsze i przeszłe bohaterów. Poznajemy ich pragnienia, problemy i obawy. Zauważamy, jak trudne jest życie w tamtej krainie. Zwykli ludzie nie są niczego świadomi. Mogą być zabijani przez rządnych władzy Magistrów i do końca swego życia nie wiedzieć, jaka choroba do tego doprowadziła.

"Uczta dusz" to tom pierwszy Trylogii Magistrów i już nie mogę się doczekać, aż dorwę kolejną część!A wy czytaliście tą książkę? A może macie w planie? :)

                                                                                                                  
Autor
                                                                                                                  


CELIA S. FRIEDMAN. Urodzona w 1957r. amerykańska autorka science fiction i fantasy. Zaczynała jako projektantka kostiumów. Debiutowała w 1986r. powieścią In Conquest Born. Popularność przyniosły jej space opera Obcy brzeg, wyróżniona przez redaktorów "The New York Timesa", oraz Trylogia Zimnego Ognia, na którą składają się: Świt czarnego słońca, Nadejście nocy i Korona cierni. Uczta dusz otwiera trzytomowy cykl o Magistrach - żerujących na ludzkich duszach magach.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

10 komentarzy:

 1. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce, ale bardzo mnie ona zaciekawiła a twoja recenzja tylko potwierdza, że jest to naprawdę świetna powieść. Muszę więc się za nią koniecznie rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj koniecznie się za nią rozejrzyj ;))

   Usuń
 2. Zastanawiam się nad tą książką i rozpoczęciem kolejnej serii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zastanawiaj się tylko leć ją wypożyczyć! ;d Naprawdę warto ;)

   Usuń
 3. gdzieś już czytałam o tej książce, a teraz przypomniałaś mi o niej :)
  chętnie sama bym poznała tę historię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część mi się nawet podobała, ale nie na tyle, bym sięgnęła po kontynuację ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety seria poza tematyką jaką lubię;)

  OdpowiedzUsuń