Zapowiedzi książkowe [STYCZEŃ]

Nowy rok, nowy miesiąc, a więc i nowe książki. Styczeń zaskoczył mnie ilością świetnych premier, których już nie mogę się doczekać. Na początku przedstawię Wam pozycje, na które szczególnie zwróciłam uwagę. Po nich znajdziecie pozostałe, równie ciekawe książki.

PREMIERA: 15.01.2014r.
Zjednoczona po ciężkiej wojnie domowej Japonia szybko przeistacza się w nowoczesny kraj pełen riksz, kolei i szkół dla dziewcząt. Odwieczny konflikt między Północą a Południem wygasł na dobre – a przynajmniej na to wygląda. Taka pochodzi z potężnego południowego klanu Satsuma, który obecnie dominuje w kraju, a jej ojciec, generał Kitaoka stoi na czele nowego rządu. Nobu należy do północnego klanu Aizu, w czasie wojny zdziesiątkowanego przez klan Satsuma. Sekretną miłość Taki i Nobu potępiają obie rodziny. Nikt nie może jednak przewidzieć, jak dramatyczne wydarzenia gotuje los. Wielu południowych samurajów jest bowiem rozczarowanych nowym reżimem, który pozbawił ich mieczy, statusu i honoru. Z tego powodu ojciec Taki nagle opuszcza Tokio i wraca na południową wyspę Kiusiu. Tam jednak problemy tylko narastają... Kiedy wraz ze swoim klanem wszczyna rebelię, rząd wysyła wojsko, by zdusić ich bunt. Nobu będzie musiał walczyć, a może nawet zabić ojca i brata Taki. Taka zaś stanie wobec wyboru pomiędzy swoją rodziną a ukochanym mężczyzną...


Premiera: 15.01.2014r.
Drugi tom bestsellerowej powieści Jacka Piekary „Szubienicznik”Tropiciel złoczyńców gwałcicielem i mordercą? Podstarości Jacek Zaremba, który przybył do stolnika Ligęzy, by rozwikłać sprawę sfałszowanych listów, został oskarżony o okrutne zbrodnie. Czy dowiedzie swej niewinności i tego, że również padł ofiarą intrygi? A może Zaremba to wilk w owczej skórze?Kontynuacja „Szubienicznika” do ostatniej chwili trzyma czytelnika w napięciu. Stare tropy jeszcze bardziej się plączą, nowe fakty wychodzą na jaw. Kto jest kim w tej tajemniczej rozgrywce?


Premiera: 22.01.2014r.
Nowa powieść jednego z najgłośniejszych i najważniejszych pisarzy francuskojęzycznych, wydawanego w 40 krajach!Pragnąc zagłuszyć jakoś smutek po rodzinnej tragedii, doktor Kurt Krausmann zgadza się popłynąć z przyjacielem na Komory. U wybrzeży Somalii ich jacht zostaje zaatakowany przez piratów i terapeutyczna podróż lekarza przemienia się w koszmar. Wzięty jako zakładnik, dręczony i upokarzany, Kurt odkryje Afrykę bezprawia i niewiarygodnej nędzy, kraj, w którym „bogowie mają skórę zdartą z palców, tak mocno od wszystkiego umywają ręce”. Czy wraz z Hansem, przyjacielem i zarazem bogatym filantropem, oraz pochodzącym z Francji przypadkowym towarzyszem niedoli zdołają znaleźć w sobie siły, aby przetrwać? Wraz z tą zaskakującą realizmem historią, która przenosi czytelnika z Somalii do Sudanu, wiodąc go przez wschodnią Afrykę, dziką, irracjonalną, mądrą, dumną, pełną godności i nieskończenie dzielną, Yasmina Khadra raz jeszcze potwierdza swój ogromny talent narracyjny. Po mistrzowsku skonstruowana i napisana powieść przedstawia niespieszne, lecz nieodwracalne przeobrażenie Europejczyka, któremu z wolna otworzą się oczy na rzeczywistość świata dotąd mu nieznanego. Hymn opiewający wielkość kontynentu wydanego na pastwę łupieżców i tyranów siejących śmierć.

Premiera: 30.01.2014r.
"Rycerz Siedmiu Królestw" to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George'a R. R. Martina i jego "Gry o tron". Osadzone w świecie cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" trzy minipowieści ("Wędrowny rycerz", "Zaprzysiężony miecz", "Tajemniczy rycerz") prezentują wszystko to, co przyniosło autorowi światową sławę – fascynującą „rycerską” fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii. Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi – to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych częściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace'a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose'a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń...

Premiera: 29.01.2014r.
Spisana na podstawie zachowanych dokumentów historia dwóch młodych Polaków, którzy w pierwszych latach po II wojnie światowej prowadzą za sobą śmiertelny pościg - jeden jest funkcjonariuszem UB, drugi chłopakiem z lasu. Obraz odmalowany przez poznańską reporterkę, Annę Kłys, jest zaskakujący - ubek jest dowódcą plutonu egzekucyjnego rozstrzeliwującego politycznych wrogów, ale kilkakrotnie składa wnioski o zwolnienie ze służby; z kolei walczący wcześniej o wolną Polskę partyzant w najlepszej wierze wstępuje po wojnie do milicji. Jakby nie dość było tego zapętlenia w bratobójczej walce, w trakcie pisania książki Kłys znajduje w papierach IPN informację, która przewraca do góry nogami jej życie rodzinne - dowiaduje się, że jej ojciec był etatowym pracownikiem SB i prowadził działania w sprawie związanej z chłopakiem z lasu. Losy konkretnych ludzi w pierwszych latach wprowadzania komunizmu w Polsce, ale też dygresje do lat późniejszych, stają się w reportażu Kłys opowieścią o naszej powikłanej, często do dziś niewyjaśnionej historii najnowszej. Historii, o którą zażarcie się spieramy i która wpływa na nasze współczesne wybory.


Premiera: 30.01.2014r.
Achaja już ponad 10 lat udowadnia, że jest jedyną słuszną cesarzową w świecie fantastyki. Rozmach i tempo prozy Ziemiańskiego powodują, że kolejne powieści z Achaja w tle zdobywają coraz większe rzesze sympatyków.

To już trzeci tom "Pomnika cesarzowej Achai", która jest niemal obowiązkowa dla wszystkich miłośników fantastyki. Co więcej, autor zapowiedział już, że powstanie kolejna równie fascynująca część.

[kliknij na zdjęcie, aby przejść do strony z opisem książki]

http://datapremiery.pl/joanna-sykat-jestes-tylko-moj-premiera-ksiazki-6934/http://datapremiery.pl/mary-higgins-clark-sladami-zbrodni-premiera-ksiazki-6939/http://datapremiery.pl/alina-krzywiec-kolebka-premiera-ksiazki-6920/http://datapremiery.pl/charles-brokaw-kod-wzgorza-swiatynnego-premiera-ksiazki-6959/
http://datapremiery.pl/aleksander-buszkow-skarb-antykwariusza-premiera-ksiazki-7012/http://datapremiery.pl/christina-lamb-malala-yousafzai-to-ja-malala-i-am-malala-premiera-ksiazki-6922/http://datapremiery.pl/manel-loureiro-apokalipsa-z-tom-3-gniew-sprawiedliwych-apocalipsis-z-la-ira-de-los-justos-premiera-ksiazki-6984/http://datapremiery.pl/tamora-pierce-kroniki-tortallu-magia-zlota-ksiega-2-premiera-ksiazki-6461/
http://datapremiery.pl/john-fante-droga-do-los-angeles-the-road-to-los-angeles-premiera-ksiazki-6971/http://datapremiery.pl/anna-jean-mayhew-sucha-sierpniowa-trawa-the-dry-grass-of-august-premiera-ksiazki-6969/http://datapremiery.pl/kerstin-ekman-oszustki-grand-final-premiera-ksiazki-6977/http://datapremiery.pl/anna-klejzerowicz-list-z-powstania-premiera-ksiazki-7062/http://datapremiery.pl/kj-parker-mlot-the-hammer-premiera-ksiazki-7032/http://datapremiery.pl/martyna-raduchowska-demon-luster-premiera-ksiazki-7041/http://datapremiery.pl/robert-forys-w-objeciach-casanowy-premiera-ksiazki-6999/http://datapremiery.pl/brandon-w-jones-wiosenne-dziewczeta-all-woman-and-springtime-premiera-ksiazki-7056/

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

9 komentarzy:

 1. Sporo ciekawych zapowiedzi, ale dla mnie najbardziej "Sucha sierpniowa trawa", "Rycerz Siedmiu Królestw" i "Pomnik Cesarzowej Achai".

  OdpowiedzUsuń
 2. W objęciach Casanovy - intrygująca lektura!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Rycerz siedmiu królestw" to dla mnie najważniejsze wydarzenie czytelnicze roku. Czekam z niecierpliwością i już się jaram. Kocham Martina, to mój mistrz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ani jednej z tych książek nie słyszałam , ale jestem ciekawa 2 : )
  Zapraszam do siebie : http://spelniaj-swoje-marzenia.blogspot.com/ Obserwuję : * Pozdrawiam Serdecznie : *
  Ps. Zmieniłam tylko nazwę bloga , gdybyś nie rozpoznała : )

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja czekam na "Jesteś tylko mój" i stwierdzam, że teraz już mało kto wydaje książki w brzydkich okładkach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się ciekawie. Skusiłabym się zapewne na książkę o Casanovie, gdyby nie to, że dosłownie skończyłam czytać jego "Pamiętniki" - bardzo dobre i rzetelnie przełożone.

  OdpowiedzUsuń
 7. oj sporo bardzo ciekawych zapowiedzi - ale wszystkiego nie da się niestety przeczytać :(
  Najbardziej chyba zainteresowała mnie "Córka samuraja", "Jesteś tylko mój" i "To ja Malala". Trzeba będzie je upolować :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę kilka interesujących książek. :)

  OdpowiedzUsuń