Zapowiedzi

 MĘŻCZYZNA, KTÓRY PRZESTAŁ PŁAKAĆ
Ninni Schulman

Premiera: 08.01.2013r.

Kontynuacja Dziewczyny ze śniegiem we włosach- debiutu roku w Szwecji.

W cichym, spokojnym Hagfors niewiele się dzieje. Wszyscy znają się od dziecka. Wiedzą o sobie wszystko.
I nagle czworo ludzi traci życie.
I każdy zaczyna się bać...
Jest upalny sierpniowy wieczór. Straż pożarna w Hagfors dostaje wezwanie do pożaru domu stojącego na skraju lasu.
Kiedy dziennikarka Magdalena Hansson dociera na miejsce, niemal cały budynek zdążył już spłonąć, a ze zgliszcz wydobywają się kłęby czarnego dymu. W środku była kobieta...
Kilka dni później płonie następny dom. A potem jeszcze jeden. Są kolejne ofiary. Policja Hagfors staje wobec jednego ze największych wyzwań w swojej historii. Na małą värmlandzką miejscowość i jej mieszkańców pada strach. Kiedy zacznie płonąć następny dom? I dlaczego?
Magdalena sama ma problemy: jej adoptowany synek nie przestaje tęsknić za Sztokholmem, a ona wikła się w trudny związek z Petterem, swoją szkolną miłością. Ale na własną rękę rozpoczyna poszukiwania podpalacza. Nie przeczuwa, że jej zaangażowanie stanie się wkrótce bardzo osobiste. I śmiertelnie ryzykowne…
PRETTY LITTLE LIARS. BEZLITOSNE
Sara Shepard

Premiera: 09.01.2013r.

Kolejna część bestsellerowej serii „Pretty Little Liars

Nigdy mnie nie znajdziecie.
A.

Wspomnienie o Tabicie wciąż prześladuje Emily, Arię, Spencer i Hannę. Tajemniczy nadawca SMS-ów w każdej chwili może zdradzić ich sekret. Dziewczyny jednoczą siły w walce z niewidzialnym wrogiem, ale i tak wpadają w zastawiane przez niego pułapki.

Czy tym razem prawda wyjdzie na jaw?
CÓRKI CHRZESTNE
Julia Albrecht, Corinna Ponto

Premiera: 09.01.2013r.  

Poruszająca książka napisana przez dwie kobiety, których rodziny łączyły bliskie więzy, rozerwane zabójstwem Jürgena Ponto. Autorki rzucają nowe światło na historię Frakcji Czerwonej Armii, rolę terrorystów i konsekwencje ich czynów. 30 lipca 1977 roku, w domu w Oberursel, Jürgen Ponto przyjmuje z wizytą Susanne Albrecht, córkę swego przyjaciela z młodości. Towarzyszący Suzanne członkowie RAF, Brigitte Mohnhaupt i Christian Klar, strzelają do niego. Jürgen Ponto ginie. Trzydzieści lat później Julia Albrecht - młodsza siostra Suzanne i chrześnica Jürgena Ponto - nawiązuje kontakt z Corinną Ponto - chrześnicą Hansa-Christiana Albrechta, ojca Julii. Dochodzi do pierwszego spotkania. Powracają pytania o zbrodnię i winę, o możliwość odkrycia prawdy i pojednania. Julia Albrecht, rocznik 1964, w ciągu ostatnich 15 lat mieszkała w Berlinie, Jerozolimie i Nowym Jorku, pracując jako dziennikarka i prawniczka. Dziś ponownie mieszka w Berlinie wraz z mężem i dziećmi,. Corinna Ponto po szkole teatralnej i muzycznej w Nowym Jorku, Kolonii i Frankfurcie, została śpiewaczką operową. Dziś wraz z rodziną mieszka w południowych Niemczech. Od 2011 działa w Kuratorium Fundacji Wspierania Młodych Artystów im. Jürgena Ponto.

JEDNA CHWILA
  Sarah Rayner

Premiera: 15.01.2013r.

Urzekająca opowieść o miłości, stracie, rodzinie i przyjaźni, przetłumaczona na jedenaście języków i sprzedana w setkach tysięcy egzemplarzy.Siódma czterdzieści cztery rano, zatłoczony pociąg relacji Brighton–Londyn. Jedna z kobiet dla zabicia czasu obserwuje podróżnych. Siedząca naprzeciwko niej dziewczyna nakłada makijaż. Mężczyzna po drugiej stronie przejścia czule pieści dłoń żony, gdy nagle dostaje ataku serca. Pociąg zatrzymuje się, ktoś wzywa karetkę. Dla przynajmniej trzech pasażerów nic nie będzie już takie samo. Lou jest świadkiem ostatnich chwil życia mężczyzny. Kiedy okazuje się, że pociąg dalej nie pojedzie, wsiada do jednej taksówki z Anną, najlepszą przyjaciółką Karen. Kim jest Karen? Żoną zmarłego mężczyzny.„Jedna chwila” opowiada historię tych trzech kobiet, rozgrywającą się w ciągu kolejnych siedmiu dni. 
  KWIAT ŚLIWY, MROCZNY CIEŃ
Lian Hearn

Premiera: 16.01.2013r.

Opowieść o miłości i wojnie oraz o walce kobiety o własne miejsce w świecie mężczyzn. Jej tłem jest historia rewolucji w Japonii, równie ważnej jak rewolucja francuska, a nieznanej szerzej w Europie. Społeczeństwo XIX-wiecznej Japonii było silnie zhierarchizowane - podzielone na warstwy, z wszechobecną dominacją mężczyzn. Los kobiety określali najpierw rodzice, a potem mąż. Rewolucja obyczajowa z lat sześćdziesiątych XX wieku zmieniła jednak feudalną Japonię w nowoczesne państwo. W takiej rzeczywistości przyszło żyć Tsuru, córce lekarza. Dziewczyna, zamiast podążać śladami siostry i zgodnie z tradycją poślubić mężczyznę wybranego przez rodziców, związała się z ukochanym i, tak jak ojciec, poświęciła się medycynie. Przekona się, na jak trudną drogę wkroczyła...

NIEWOLNICE
Dolen Perkins - Valdez

Premiera: 16.01.2013r.

„Niewolnice” to poruszająca analiza ludzkiego serca, ludzkich wyborów i ich konsekwencji.Doskonały debiut literacki w niezwykły sposób opisujący losy ciemnoskórych kobiet u schyłku epoki niewolnictwa. Cztery młode kobiety są wykorzystywane seksualnie przez swoich panów. Na kolejnych stronach powieści obserwujemy budzącą się w nich samoświadomość, pragnienie wolności i szacunku do samych siebie.  Dolen Perkins-Valdez próbuje odpowiedzieć na pytanie, co takiego działo się między niewolnicami, a ich właścicielami, że mając wolność na wyciągnięcie ręki, nie próbowały po nią sięgnąć?MAMOTATA
Jeremy Howe

Premiera: 17.01.2013r.

Piękny, niezwykle szczery pamiętnik, ukazujący pełną poświęcenia miłość ojca i jego nierozerwalną więź z dziećmi.Latem 1992 roku tuż po północy, Jeremy'ego i jego dwie córeczki obudził policjant, który przyniósł wiadomość o śmierci Lizzie, kochającej żony i mamy. Kobieta została zamordowana. Od tragicznego zdarzenia minęło dwadzieścia lat. Jeremy i jego córki są zupełnie innymi ludźmi, niż byliby, gdyby Lizzie nie straciła życia.Jeremy Howe opowiada wstrząsającą historię swojej rodziny szczerze i uczciwie. Mówi o tym, co i jak się stało, pokazuje, w jaki sposób stawali na nogi, jak na nowo, krok za krokiem i kawałek po kawałku, składali w całość swoje życie, zniszczone przez dramat, z którym mało co może się równać. Jest na kartkach tej opowieści smutek, ale też przepełnia ją miłość, szacunek dla potęgi rodziny i wiara w przyszłość.I jak znaleźliście coś dla siebie? Którą z tych książek najchętniej byście przeczytali? :)
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

14 komentarzy:

 1. Na pewno będę wyczekiwać PLL i "Niewolnice" :) A co do reszty, to musiałabym się im bliżej przyjrzeć, żeby stwierdzić czy są dla mnie... ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba najbardziej interesuje mnie książka "MamoTata":)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ogromną ochotę na zapoznanie się z serią PLL, więc mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane zapoznać się także z "Bezlitosnymi" - wtedy, gdy będę miała za sobą wcześniejsze części.
  Chcę przeczytać także "Mamotata", "Jedna chwila" oraz "Niewolnice".

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla siebie znalazłam tu "PLL", "Niewolnice" i "Kwiat śliwy, mroczny cień". W styczniu będzie naprawdę wiele ciekawych premier.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Styczeń zapowiada się bardzo ciekawie :)

   Usuń
 5. tylko pozycja 2 co mnie troszeczkę interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co najmniej kilka chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niemal wszystkie wymienione przez Ciebie książki mnie zainteresowały, będę musiała się za nimi rozejrzeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już od dawna mam ochotę zapoznać się z serią PLL więc mam nadzieję że niedługo to nastąpi. Dodaje do obserwowanych i zapraszam do mnie:) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Kwiat śliwy..." przeczytałabym z chęcią, bardzo lubię książki, których akcja obsadzona jest w Japonii. Poza tym, PLL też wygląda zachęcająco. Najpierw jednak muszę ruszyć trochę z tym cyklem, bo utknęłam na drugim tomie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba najbardziej nie mogę się doczekać właśnie "Kwiatu śliwy..."! ;d
   A co do PLL, to ja utknęłam już na pierwszym i za bardzo mi się spieszy, żeby to zmienić :)

   Usuń
 10. Styczeń zapowiada się obiecująco:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że styczeń zapowiada się naprawdę ciekawie pod względem nowości. Sama chętnie przeczytałabym "Niewolnice" oraz "Mamotata"
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak na razie to zainteresowała mnie jedynie pierwsza z zapowiedzi, chociaż pierwsza część serii raczej mnie nie zachwyciła :)

  OdpowiedzUsuń