Zapowiedzi

JEŻYNOWA ZIMA
Sarah Jio

Premiera: 21.11.2012r.

Kiedy niespodziewany nawrót zimy paraliżuje miasto, Claire ma wrażenie, że pogoda doskonale odzwierciedla chłód panujący w jej sercu. Przeżyła tragiczny wypadek, po którym nie może się podnieść. Dopiero dziennikarskie śledztwo w sprawie zaginionego przed laty chłopca pozwala jej zapomnieć o nieszczęściu. W miarę jak kolejne tropy odkrywają przed nią historię uprowadzonego chłopczyka i poszukującej go pełnej nadziei matki, Claire powoli uczy się żyć na nowo. A to jeszcze nie wszystko: ślady zaginionego Daniela zaczynają w zagadkowy sposób splatać się z losami jej własnej rodziny... 
CZERWONA MGŁA
Tomasz Kołodziejczak

Premiera: 23.11.2012r.

Rzeczywistość pękła i na świat zstąpiła zagłada. Rzeczpospolita broni się jeszcze. Zawarła sojusz, a jej król pochodzi nie z tego świata. Oni nie chcą nas podbić. Nie chodzi im o nasze skarby. Interesuje ich tylko zadawanie bólu. Potrzebują go jak powietrza. Żywią się nim. Walczymy ze złem elementarnym. Z pomocą technologii i czarów. Karabinem maszynowym i mieczem. Bombami i modlitwą. Musieliśmy odkryć na nowo dawno zapomniane rytuały, gesty i zabobony. Sięgnąć po narodowe symbole i magiczne artefakty. Granice wolności naszego świata wyznaczają menhiry, święte dęby, przydrożne kapliczki i najeżone lufami bunkry. Poza nimi rosną Czarne Horyzonty i pulsuje Czerwona Mgła. Tam jest martwy świat. My trwamy. Zło dobrem zwyciężaj. Ciężko uzbrojonym i mocno opancerzonym.

NIEBEZPIECZNA GRA
Mari Jungstedt

Premiera: 23.11.2012r. 

Kolejna część gotlandzkiej sagi jednej z najbardziej popularnych pisarek szwedzkich.

Na Gotlandii już dawno skończyło się lato. Opustoszały hotele, pensjonaty, domki letniskowe, campingi. Na wyspie zostali tylko jej stali mieszkańcy, którzy szykowali się do nadchodzącej zimy. Listopad powitał wszystkich mgłą, chłodem, deszczem i porywami silnego wiatru. Dni stawały się coraz krótsze, przez większą część dnia nad wyspą zalegały ciemności W jednym ze szpitali leży Agnes. Kilka lat wcześniej straciła w wypadku samochodowym matkę i brata. Odbiło się to silnie na jej psychice. Dziewczyna popadła w anoreksje i trafiła do szpitala na leczenie. Bierze udział w terapii, codziennie ma przyjmować określoną ilość pokarmów i napojów, ale za każdym razem stara się oszukać swojego opiekuna, który ją bacznie obserwuje.

HOBBICI. BOHATEROWIE J.R.R. TOLKIENA
 Lynette Porter

Premiera: 27.11.2012r.


Jak w miarę upływu lat pod piórem Tolkiena zmieniały się imiona, charaktery oraz działania Bilba, Froda, Sama, Merry'ego i Pippina?
Co zmieniano w ich charakterystykach, usiłując zaadaptować historię Jedynego Pierścienia na potrzeby telewizji, radia, kina i sceny?
Jak autor Hobbita reagował na pierwsze tego typu próby?

Lynette Porter podąża śladami hobbitów od poprawek dokonywanych przez samego Tolkiena na marginesach powieści i niezrealizowanych scenariuszy Johna Boormana, po filmy animowane, trylogię Petera Jacksona i jej musicalowy odpowiednik. Omawia również ponad 50 lat „hobbiciej sztuki”, łącznie z dziełami Alana Lee, Johna Howe'a oraz Teda Nasmitha.
Podróżując przez światy fanzinów, gier komputerowych, dzieł fanowskich i dalej, Porter ukazuje, jak hobbici – ich postacie i historie – zdobywają nowych wielbicieli Śródziemia. 

 GORĄCZKA
Dee Shulman

Premiera: 28.11.2012r.

Eva, ponadprzeciętnie uzdolniona szesnastolatka, i Sethos dziewiętnastoletni gladiator, który został przeniesiony do współczesności, wspólnie pracują nad rozwikłaniem zagadki dotyczącej śmiertelnego wirusa. Do powieści Dee Shulman najlepiej pasuje określenie romans s-f. Intrygująca i świetnie napisana książka jest kierowana do nastoletnich dziewcząt i wywołuje silne skojarzenia ze „Zmierzchem” Stephenie Meyer. O autorce: Dee Shulman ukończyła anglistykę na uniwersytecie w Yorku i rozpoczęła studia na wydziale ilustracji w Akademii Sztuk Pięknych Harrow. Napisała i/lub zilustrowała około pięćdziesięciu książek, ale Gorączka jest jej pierwszą książką dla nastolatków. Jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że mieszka w miasteczku uniwersyteckim w centrum Londynu razem z 760 przedstawicielami tej grupy wiekowej. 
BABILON
Camila Ceder

Premiera: 28.11.2012r.

W dniu, kiedy nadkomisarz Christian Tell i Seja Lund szykują się do rozmowy na temat wyczekiwanego urlopu, dowiadują się, że w Göteborgu znaleziono ciała dwóch osób. Ofiary to wykładowczyni archeologii i dużo młodszy od niej student Henrik. Podwójne zabójstwo wygląda początkowo na dość przypadkowe i niezrozumiałe. Wkrótce pojawiają się pogłoski o nielegalnym handlu antykami, w tym rzeźbami z Babilonu liczącymi tysiące lat, które zrabowano z muzeum w Bagdadzie po inwazji Stanów Zjednoczonych na Irak... 

Znaleźliście jakieś książki dla siebie? Którą z nich najchętniej byście przeczytali? :)
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

14 komentarzy:

 1. Ja z niecierpliwością czekam na "Miasto Upadłych Aniołów"! <3 Poza tym, "Osobliwy dom pani Peregrine" bardzo mnie kusi, zdaje mi się, że jakoś na dniach jest premiera. Zobaczymy jak będzie z kieszonkowym :)

  Widzę, że aktualnie czytasz "Kiedy ulegnę". Też się za to zabrałam i jestem dopiero na drugim rozdziale, ale czuję, że szybko przebrnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już kończę i jest świetna. Książka naprawdę warta przeczytania :)

   Usuń
 2. ja najchętniej przeczytałabym "Niebezpieczną grę"... to zdecydowanie coś dla mnie, ponieważ lubię książki w których poruszany jest problem anoreksji. przeczytałam ich już sporo i ciągle chętnie szukam nowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ostatnio szukałam jakąś książkę o anoreksji, a tu znalazłam "Niebezpieczną grę" i nie mogę się doczekać, aż ją przeczytam :)

   Usuń
 3. Najchętniej wyciągnęłabym łapki po "Niebezpieczną grę", ale "Babilon" czy "Jeżynową zimę" też bym przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżynowa zima zapowiada się naprawdę interesująco:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Jeżynowa zima" na mojej liście i teraz na nią poluję. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Hobbitów bym przygarnęła, bo bardzo lubię te postaci z powieści Tolkiena ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co najmniej kilka ciekawych propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że najbardziej przypadłyby mi do gustu "Jeżynowa zima" oraz "Niebezpieczna gra". :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To ja od razu poproszę "Gorączkę". Chciałabym w końcu na własnej skórze odczuć, jaka ta książka w końcu jest, bo w sieci dość skrajne recenzje znajduję.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Niebezpieczna gra" i "Babilon" - pozycje w moim guście;)

  OdpowiedzUsuń
 11. może sięgnę po 'Hobbitów'' :>

  OdpowiedzUsuń