Iskra

 KRISTIN CASHORE

Na dalekiej północy, w położonym w niedostępnych górach majątku mieszka Iskra - dziewczyna o nadzwyczajnej urodzie i włosach barwy ognia. Obdarzona zdolnością wnikania w umysły i ich kontrolowania wzbudza pożądanie, zazdrość, strach i nienawiść. Ją samą własna moc napawa obrzydzeniem. Wolałaby nie znać myśli i tajemnic innych ludzi. Pomimo swych niezwykłych zdolności stara się wieść normalne życie.

Spokój burzy pojawienie się w okolicznych lasach szpiegów i bandytów. Zbuntowani lordowie tworzą własne armie, by obalić młodego króla, ludzie lojalni wobec niego potrzebują pomocy dziewczyny w wykryciu spisku na życie monarchy. Wrogowie chcą ją schwytać, rozpoczyna się polowanie na Iskrę...

Czy zdoła umknąć wrogom i udaremnić plany buntowników? Czy złamie swoje zasady, by ocalić królestwo oraz przyjaciół, i nie stanie się przy tym potworem, jakim był jej ojciec?
SIEDEM KRÓLESTW:
|WYBRAŃCY||ISKRA||

„Gdyby oceniano nas po naszych rodzicach i dziadkach, to równie dobrze wszyscy moglibyśmy od razu nabić się na jakiś ostry stalagmit.”

"Iskra", to już drugi tom serii Siedem Królestw. Wydawałoby się, że będzie ona kontynuowała ciąg wydarzeń z "Wybrańców", ale tu autorka wielu zaskoczyła, albowiem wszystkie tomy będą opowiadały o innym bohaterze i tylko otaczający świat, i czasami wplecione z poprzedniej części postacie łączą wszystkie części.
   
Bohaterką jest tytułowa Iskra. Kobieta - potwór, piękna i jednocześnie niebezpieczna ze względu na swoje umiejętności. Zachwyca swoją urodą i sprawia wiele zamieszania, głównie wśród mężczyzn, na sam swój widok. Potrafi wchodzić w głąb czyjegoś umysłu, więc dla wielu króli jest "czymś", co może pomóc im zyskać władzę. Dziewczyna nie lubi, jak reagują na jej obecność inni. Wolałaby być zwykłą, niczym nie wyróżniającą się osobą; osobą nie tak podobną do jej ojca.

Iskra zostaje wplątana w intrygi królów i ich władze. Wszyscy pragną, aby im pomogła w "zlikwidowaniu" bandytów i szpiegów, których w ostatnich czasach jest coraz więcej. Czy dziewczynie uda się pomóc, jednocześnie panując nad swoją potężną mocą? Jak potoczą się jej dalsze losy i losy jej bliskich przyjaciół?

Kristin Cashore kolejny raz pokazała na co ją stać i stworzyła wspaniały, barwny świat oraz bohaterów, z których każdy ma swój własny charakter i swoje problemy. Iskra, to bohaterka, która nie dość, że musi walczyć ze szpiegami i bandytami, to musi jeszcze walczyć z samą sobą. Książkę polecam wszystkim, kto chce zagłębić się w tą magiczną historię!
 
 A wy co myślicie o tej pozycji? Ktoś ją czytał, albo ma w planach?


Kristin Cashore przyszła na świat na wsi w północno-wschodniej Pensylwanii, jako druga z czerech córek. Ukończyła studia licencjackie w Williams College i magisterskie w Centrum Studiów Literatury Dziecięcej w Simmon's College. Pracowała jako opiekunka psów, pakowaczka w fabryce słodyczy, asystentka redakcji, asystentka w kancelarii prawnej i niezależna autorka. Mieszkała w wielu różnych miejscach (m.in. w Sydney, Nowym Jorku, Londynie, Austin i Jacksonville na Florydzie), obecnie zaś osiedliła się w Bostonie. Jej pierwsza książka, Wybrańcy, zdobyła nagrodę ALA - Najlepsza Książka Młodzieżowa. Iskra to jej druga powieść.

                                                                                                  
 Recenzja taka krótka, bo pisałam ją już dawno i musiałam ją dzisiaj jakoś skończyć. A że ostatnimi czasy coś mało tych postów, postaram się to zmienić. Jak na razie planuję zrobić recenzję "PONS Słuchaj i mów. Hiszpański Podstawy" i "Pretty Little Liars. Kłamczuchy", ale jeszcze zobaczę, jak to wyjdzie ;)
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

7 komentarzy:

 1. Mam obie części tej serii i planuję niedługo przeczytać - oby i mnie się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. książka wydaje się być godna mojej uwagi :)
  sądzę, że by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresuje się tą serią ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Milo znalezc kolejna osobe, ktora kocha ksiazki. Chetnie bede ciebie odwiedzac zeby zasiegnac pomyslu na kolejne tytuly do mojej biblioteczki. Zapraszam rowniez do siebie, choc moj blog oprocz dzielenia sie refleksjami na temat ksiazek, rozprawia sie rowniez o kilku innych kwestiach. Zapraszam na:

  www.littlemisslondon.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę książkę w planach od dłuższego czasu. Chciałabym sięgnąć po nią jak najszybciej. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wydaje się ciekawa, ale nie wiem czy nie jestem na nią już za stara. pozdrawiam i zapraszam do siebie.

  OdpowiedzUsuń