Zapowiedzi książkowe [LISTOPAD]

Przez brak czasu na czytanie i pisanie postów, kompletnie zapomniałam o dodaniu zapowiedzi na październik. Wprawdzie został jeszcze tydzień, ale już dzisiaj zapraszam Was na ich listopadową wersję. Niedługo spodziewajcie się również zapowiedzi filmowych :)

weheartit.com
Listopad zapowiada się bardzo owocnie pod względem nowych książek. Jest w czym przebierać i aż się nie mogę doczekać niektórych premier. Zacznijmy od Andrzeja Sapkowskiego i jego nowej perełki, którą muszę mieć: "Wiedźmin. Sezon burz". Myślę, że to nie jest duże zaskoczenie (chociaż jeszcze nie udało mi się przeczytać całej serii - muszę, ale to MUSZĘ w końcu to zmienić!). Kolejne książki, na które czekam to "Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta" Davida Mitchella (bo... Japonia! oraz zachęcająca przedpremierowa recenzja Kasandry_85), "Rodzina Casteel" Virginii C. Andrews (nawet nie wiecie, jakież było moje zaskoczenie, gdy usłyszałam o nowo wydanej serii tej autorki), "Czas honoru. Pożegnanie z Warszawą" Jarosława Sokoła oraz "Upadek króla Artura" J.R.R. Tolkiena (!!!!).


 

WIEDŹMIN. SEZON BURZ Andrzej Sapkowski
Premiera: 06.11.2013r.

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. "Sezon burz" nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani też o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi. Nie jest to prequel ani sequel, ale rzecz zupełnie osobna. Pojawiają się w niej osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta, bard i poeta, Jaskier, oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale też na scenę wkraczają - dosłownie i w przenośni - postacie z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Powieść zaczyna się wedle reguł Hitchcocka: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie narasta. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bółję z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z koleżanką po fachu Yennefer, rudowłosą pięknością, zwaną od koloru używanej pomadki Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury. Historia, jak pisze Sapkowski, (nie kończy się nigdy...). 
TYSIĄC JESIENI JACOBA DE ZOETA David Mitchell
Premiera: 06.11.2013r.

Najnowsza powieść autora Atlasu chmur. Niezwykła, panoramiczna powieść Davida Mitchella zabiera nas do Japonii na Dejimę, sztuczną, ogrodzoną murem wyspę, połączoną z portem na stałym lądzie i obsadzoną jedynie garstką kupców z Europy, którzy nie mają prawa jej opuszczać. Dla holenderskiego urzędnika Jacoba de Zoeta rok 1799 to początek mrocznej opowieści o obłudzie, miłości, winie, wierze i morderstwie – podczas gdy ani on, ani jego poróżnieni krajanie, nie wiedzą nawet, że na świecie zmienia się układ sił…

RODZINA CASTEEL Virginia C. Andrews
Premiera: 05.11.2013r.

Kolejna saga autorki bestsellerowego cyklu o rodzinie Dollangangerów po raz pierwszy w Polsce! Ze wszystkich rodzin zamieszkujących niegościnne dzikie wzgórza Casteelowie są najbiedniejsi i najbardziej pogardzani. Heaven Leigh Casteel jest w swojej rodzinie wyjątkiem. Jakimś cudem ta bystra, ładna dziewczyna, chodząca w łachmanach, żyjąca w wiecznym brudzie i głodzie, terroryzowana przez  okrutnego ojca i zmuszana do bezustannej harówki przez macochę, potrafi ocalić marzenia i nadzieje na lepsze życie. Nie tylko dla siebie, także dla swojego brata Toma i młodszego rodzeństwa. Nie traci wiary, że pewnego dnia pokażą światu, jak bardzo są wartościowi i utalentowani, dowiodą, że zasługują na miłość i lepszy los. Kiedy macocha, która nie może już dłużej znieść koszmarnego życia na wzgórzach, ucieka – ojciec wymyśla szatański plan, który może pogrzebać na zawsze marzenia Heaven i pozostałych dzieci…UPADEK KRÓLA ARTURA J.R.R. Tolkien
Premiera: 05.11.2013r.

„Upadek króla Artura”, jedyną wyprawę J.R.R. Tolkiena do świata legend arturiańskich, można śmiało uznać za jego najlepsze osiągnięcie w posługiwaniu się staroangielskim metrum. Przekształcił on dawne opowieści, nadając im atmosferę powagi i nieuchronności wydarzeń: zamorską wyprawę Artura, króla Brytanii, do dalekich pogańskich krain, ucieczkę Ginewry z Camelotu, wielką bitwę morską po powrocie Artura do Brytanii, portret zdradzieckiego Mordreda, pełne udręki rozważania Lancelota w jego francuskim zamku. Niestety, „Upadek króla Artura” to jeden z tych poematów, których pisanie Tolkien zarzucił. Jednakże z tekstem poematu jest związanych wiele rękopisów, z których wyłaniają się wyraźne, choć tajemnicze związki zakończenia legendy arturiańskiej z „Silmarillionem” oraz niezrealizowany opis gorzkiego końca miłości Lancelota i Ginewry.


 [kliknij w tytuł, żeby przejść na stronę z opisem]


Znaleźliście coś dla siebie?
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

16 komentarzy:

 1. TYSIĄC JESIENI JACOBA DE ZOETA - pobudziło moją babską ciekawość

  OdpowiedzUsuń
 2. Nowy Erokson ma przecudowną okładkę. Za to Mitchella zepsuli. Oprócz tych dwóch nic dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Upadek króla Artura" to mój must have!

  OdpowiedzUsuń
 4. Obowiązkowo nowy Sapkowski i Mitchell :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie najbardziej z tych wszystkich zapowiedzi cieszy... nowy Pilipiuk :-) Na Sapkowskiego będę spoglądał wyłącznie z czystej ciekawości :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nad Mitchellem długo siedziałam, zastanawiałam się, czy przypadkiem nie poprosić do recenzji. Ale jednak nie. Kupię, to pewne, jednak jeszcze nie teraz. Poczekajmy chwilę.
  No i Tolkien. Będzie na pewno na półce.

  OdpowiedzUsuń
 7. O tym Upadku króla Artura słyszę pierwszy raz - jestem zaintrygowana! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdybyś mnie kochała i Żona psychopaty wydają się interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie muszę zdobyć Tolkiena! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja wciąż nie zabrałam się jeszcze za Wiedźmina... Wstyd mi i chańba...

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę wiele ciekawych książek dla siebie. Szczególnie chce poznać ,,Żonę psychopaty'' oraz TYSIĄC JESIENI JACOBA DE ZOETA.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mój brat już zamówił sobie książkę Sapkowskiego, więc w dniu premiery już bedzie u nas gościć.

  OdpowiedzUsuń
 13. RODZINA CASTEEL to pozycja którą musze, po prostu muszę mieć!

  OdpowiedzUsuń
 14. "Tysiąc jesieni Jacoba De Zoeta" zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Rodzina Casteel" oraz "Żona psychopaty" to moje typy. :)

  OdpowiedzUsuń