Powroty

Lauren Brooke

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Wirginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju – gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.

Dla Amy Heartland jest domem. Od dziecka obserwowała, jak jej mama przywraca ufność i nadzieję koniom, które jeszcze nie tak dawno były niebezpieczne i przestraszone. Amy odziedziczyła po mamie jej talent – umiejętność słuchania koni i rozumienia ich potrzeb. Tragiczny wypadek burzy spokojne życie Amy. Teraz musi trzymać się tego, czego nauczyła ją mama – wiary, że w Heartlandzie mogą zdarzać się cuda.


OCENA: 4/6

Seria HEARTLAND:
1) Powroty - Lauren Brooke (RECENZJA)


Amy, główna bohaterka książek z serii Heartland, to piętnastoletnia dziewczyna, którą od dziecka wychowywano wśród koni. Już jako mała dziewczynka uwielbiała obserwować swoją mamę przy pracy, która sprawiała, że schronisko Heartland zostało nazwane miejscem, "gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom."
Bohaterka uwielbia przebywać wśród tych spokojnych stworzeń, obserwować ich naturę oraz jeździć na nich na przejażdżki. To konie sprawiają, że może odetchnąć od codziennych zmartwień i obowiązków, i może wszystko sobie poukładać. Wydaje się, że odziedziczyła po matce umiejętność słuchania koni i potrafi zrozumieć, czego potrzebują. Jednak spokój w Heartlandzie burzy tragiczny wypadek. Amy od teraz musi sama  zadbać o swoje ukochane zwierzęta i sprawić, żeby miejsce, w których leczone były ich rany, na nowo odżyło.
Książkę czytało się bardzo szybko i płynnie, ale czasami wydawała mi się nudna. Ot, zwykła opowieść o koniach i ich miłośniczce. Sama uwielbiam przebywać z tymi stworzeniami (chociaż ostatnio niestety nie mam takich możliwości) i wiem, jakie to uczucie będąc w ich pobliżu. Myślę, że "Powroty" najbardziej przypadną do gustu właśnie osobom, które nie potrafią żyć bez tych zwierząt i ich wspaniałej natury, ale polecam ją każdemu, bo można miło spędzić czas.

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

14 komentarzy:

 1. Nie słyszałam jeszcze o tej serii. Dobrze, że zajrzałam do Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka lat temu bardzo lubiłam tą serię, jeśli teraz wpadłby mi w ręce któryś z dalszych tomów, to chętnie bym do niego zajrzała. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Koleżanka kiedyś mi polecała tę serię, ale nie sięgnęłam. Teraz też za bardzo mnie nie ciągnie, ale kto wie.
  Za to znam osobę, której na pewno się spodoba:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To może być całkiem interesująca lektura:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Może być interesująca. Chętnie przeczytam:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam jeszcze, ale widzę, że warto się zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię konie i na pewno jak będę miała możliwość to przeczytam tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przepadam za końmi, a właściwie... boje się ich, chociaż osły są straszniejsze. To znaczy, nie przeszkadzają mi w powieści, gorzej, jak mam z nimi styczność na żywo... Po dzieło może sięgnę, jeśli znajdę chwilę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nieee, konie nie są dla mnie. Chociaż moja przyjaciółka bardzo zachwalała całą serię. : )

  OdpowiedzUsuń
 10. Seria, jak i książka, wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zawsze chciałam uczyć się jazdy konnej, niestety tak jakoś wyszło, że nigdy tego nie spróbowałam, szkoda ;) Książka zapowiada się całkiem nieźle!

  PS. Dzisiaj zachwycam się twoim szablonem :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Z chęcią przeczytam tą serię :) Bardzo dużo osób ją lubi :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Słyszałam o tej serii, ale "koniarą" nie jestem, raczej nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń