Być z kotem


Mardie MacDonald

"[...] Kot stał się ulubionym zwierzęciem domowym lat dziewięćdziesiątych. Dla wielu nie ma nic bardziej radosnego i pocieszającego niż bycie z kotem. jego obecność uspakaja, powoduje, że lęk, gniew, czy depresja idą w zapomnienie. W miarę jak my, ludzie dwudziestego wieku stajemy się coraz bardziej zagubieni i udręczeni przez zdominowane pośpiechem życie, radość z posiadania kota jest coraz większa [...]" Z pewnością chcesz, aby Twój ulubieniec był zadowolony. W książce tej znajdziesz wiele praktycznych rad dotyczących potrzeb kota, jego pielęgnacji, żywienia, zabaw, ćwiczeń fizycznych itp.
      "Być z kotem", to poradnik, który pomaga nam zrozumieć naturę czworonożnego przyjaciela wielu ludzi. Ten mały pieszczoch rządzi się swoimi prawami i często swoją osobowością zaskakuje swoich nowych właścicieli. Sama mam kota już ponad 9 lat. Nie wyobrażam sobie życia bez niego i często wydaje mi się, że jestem w stanie odgadnąć jego każde zachowanie. Jednak się mylę. Co chwilę ten mały ukochany zwierzak mnie zaskakuje i czasami przysparza niemałych kłopotów. Stąd pomysł na przeczytanie jakichś ciekawych poradników, które pomogą mnie i Nuce (Nuka - tak się nazywa mój kot ;)) żyć w szczęściu i przyjacielskiej atmosferze.

      Jaki właściciel kota nie zadał sobie kiedyś pytania Czemu mój kot jest taki żywiołowy?, Czy się nim źle zajmuję, że jest taki smutny? albo zwykłe Jak przyrządzać kotu jedzenie?,  Czemu on tak brudzi?, Czy aby na pewno powinnam go kąpać? Czemu tak nie lubi jak go czeszę? i wiele, wiele innych pytań, na które pragniemy znać odpowiedź, aby żyć wspólnie w szczęściu ze swoim pieszczochem. Po to jest właśnie taki poradnik. Dzięki niemu dowiedziałam się już wiele rzeczy, które pomogły mi zrozumieć kilka dziwnych zwyczajów mojego kota. Zauważyłam, że to po części moja wina, jeżeli chodzi o pewne zachowania i mogłam, to w końcu zmienić.

      Książka ta pomoże każdemu właścicielowi kota i odpowie na wiele nurtujących go pytań. Autorka napisała ją lekkim i przyjemnym piórem i przytoczyła na przykłady różne sytuacje, których była świadkiem jako koci psycholog. Z drugiej strony niedawno czytałam "Koty i kotki" Zuzanny Stromenger i nie jestem w stanie ich nie porównać. Przede wszystkim Stromenger opisała dużo obszerniej problem kota i jego historię. Nie twierdzę, że "Być z kotem", to książka gorsza. Ja tylko miałam ten problem, że wszystko się powtarzało i na niewiele mi się ten poradnik przydał, jakby temat był już wyczerpany. Książkę polecam wszystkim, którzy chcą znać odpowiedź na te wiele nurtujących nas - miłośników kotów - pytania.

     
OCENA: 4/6

  
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

11 komentarzy:

 1. Nie przepadam za kotami, wolę psy xD
  Ale niewątpliwie każdy miłośnik tych sierściuszków będzie zadowolony z takiej lektury:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny kocur. Kiedyś, kiedy miałam kota, z przyjemnością zakupiłabym ten poradnik. Teraz mogłabym sprezentować książkę mamie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kilka przyjaciółek-miłośniczek kotów, więc koniecznie muszę im wspomnieć o tej książce:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno po nią sięgnę, zwłaszcza, że uwielbiam koty ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja nie mam kota, choć bardzo lubię te zwierzęta ;(
  Ale książki i tak bym nie zakupiła, jakoś mnie nie przekonują poradniki :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Och ile ja już tych poradników czytałam.Ale ten ma świetną okładkę i może ma w sobie coś innego niż te wszystkie poprzednie :D.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od niedawna mam kotka, więc taki poradnik mógłby mi się przydać :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam kota(choć kiedyś miałam), więc póki co sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie lubię kotów, więc raczej nie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam dwa koty i mnóstwo pytań więc chciałabym przeczytać tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń