Zapowiedzi książkowe [luty]

Luty to kolejny miesiąc, który przynosi nam premiery ciekawie zapowiadających się książek. Najbardziej "przemawiają" do mnie pozycje, które są widoczne z całym opisem i datą, ale wśród reszty zaintrygowała mnie także "Czerwona trumna", "Po apokalipsie", "Niezapomniane twarze" oraz "Dziennik czasu blokady". Piszcie, na jakie wy czekacie książki :)


Premiera:19.02.2014r.

Paul Grahame to współczesny bóg pola walki. Pomyli się o włos, a śmiercionośny cios z niebios dosięgnie jego własnych żołnierzy. Na szczęście Bommer podczas swojej półrocznej służby w Afganistanie nie mylił się, pomimo że bez przerwy, często bez chwili na sen, był w centrum akcji. Ma na koncie ponad dwieście celnych uderzeń na pozycje Talibów. Cel namierzony to akcja rozdział po rozdziale, prawie bez wytchnienia. Grahame nie traci czasu swojego i zafascynowanego współczesną wojną czytelnika na swój życiorys, psychologię czy przeżycia z okresu szkolenia. To nie jest książka dla szukających odpowiedzi na pytanie o sens wojny, opisów kulturowego tła i więzów między towarzyszami broni. To książka stworzona dla maniaków mocnej wojennej rozróby i nowoczesnej techniki wojskowej. Zaawansowanym w tej tematyce dostarczy przy okazji rozrywki wiele wiedzy - ciekawej, budzącej respekt dla bohatera. Rzesze polskich miłośników komputerowych gier militarnych poznają swój żywioł „w realu”. Grahame zebrał odznaczenia za swoją służbę, a jego wspomnienia zyskały na Wyspach status bestselleru.Premiera: 20.02.2014r.

Rankiem 26 grudnia 2004 roku Sonali Deraniyagala straciła rodziców, męża i dwóch synków w tsunami, które uderzyło w południowe wybrzeże Sri Lanki. Ona sama cudem przeżyła wielką falę. W swoim niezwykłym, bezlitośnie szczerym pamiętniku opisuje pierwsze przerażające chwile i długi proces dochodzenia do siebie po tragedii. Pasjonującą, pozbawioną sentymentalizmu książkę cechuje doskonałe wyważenie akcentów. Obserwujemy zmagania autorki w pierwszych miesiącach po kataklizmie: bunt i niezgodę na rzeczywistość, której nie potrafi ani wyprzeć, ani stawić jej czoła. W miarę upływu lat Sonali wychodzi ze stanu odrętwienia. Pozwala sobie wracać pamięcią do udanego, radosnego życia, którego tak dotkliwie jej brakuje: do londyńskiego domu, do narodzin dzieci, do roku, w którym poznała w Cambridge swego męża, do dzieciństwa spędzonego w Kolombo. Przez cały czas stara się utrzymać równowagę pomiędzy świadomością tego, co bezpowrotnie utraciła, a potrzebą zachowania rodziny w żywej pamięci.Premiera: 21.02.2014r.

WOJNA – najpopularniejsza dyscyplina sportowa w galaktyce od początku ludzkości. Nie jest ważne, kto z kim, gdzie i dlaczego. Ważne, by Hitlera dobrze robaki żarły!
Dowiedz się kim jest seledynowa olbrzymka i jak rozprawia się z najważniejszymi ludźmi w armii oraz dlaczego dobrzy Niemcy nigdy nikogo nie krzywdzą!
Najnowszy zbiór opowiadań wojennych to 10 mocnych strzałów najbardziej epickiej armii świata.Premiera: 26.02.2014r.

Sztuka przetrwania to książka zarówno dla tych, którzy zdobywają pierwsze outdoorowe szlify, jak i doświadczonych badaczy dzikich ostępów. Dla zwolenników samotnych wypraw i amatorów zbiorowych wycieczek. Książka omawia podstawowe techniki przetrwania i zawiera mnóstwo szczegółowych porad, dzięki którym:• Pokonasz trudności terenu nawet w egipskich ciemnościach. • W najbardziej niesprzyjających warunkach wyśpisz się jak król. • Przetrwasz najpaskudniejszą burzę i największy upał. • Odnajdziesz właściwy kierunek bez mapy czy kompasu. • Opatrzysz fachowo rany i urazy. • Rozpalisz ognisko bez zapałek. • Zdobędziesz jedzenie i wodę tam, gdzie wydawałoby się to niemożliwe.


[kliknij na zdjęcie, aby przejść do strony z opisem książki]
http://datapremiery.pl/magdalena-kordel-malownicze-wymarzony-dom-premiera-ksiazki-7131/http://datapremiery.pl/eric-emmanuel-schmitt-tajemnica-pani-ming-les-dix-enfants-que-madame-ming-na-jamais-eus-premiera-ksiazki-7107/http://i.datapremiery.pl/4/000/07/190/eve-edwards-gra-o-milosc-kroniki-rodu-lacey-the-rouge-princess-cover-okladka.jpghttp://datapremiery.pl/harlan-coben-szesc-lat-pozniej-six-years-premiera-ksiazki-7197/
http://datapremiery.pl/juan-gomez-jurado-legenda-o-zlodzieju-la-leyenda-del-ladron-premiera-ksiazki-7220/http://datapremiery.pl/jacek-piekara-ja-inkwizytor-glod-i-pragnienie-premiera-ksiazki-7205/http://datapremiery.pl/kiera-cass-rywalki-selection-premiera-ksiazki-7125/
http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2591/Czarny-hrabia/http://datapremiery.pl/lena-mukhina-dziennik-czasu-blokady-blokadnyi-dnevnik-leny-mukhinoi-premiera-ksiazki-7126/http://datapremiery.pl/kate-furnivall-biala-perla-brylanty-w-garsci-pylu-premiera-ksiazki-7306/http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1049,1555,czerwona-trumna.htmlhttp://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1054,1559,uswiecona-zdrada.htmlhttp://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=382http://www.poltext.pl/b1514-Niezapomniane-twarze.htmhttp://datapremiery.pl/licia-troisi-krolestwa-nashiry-tom-2-miecze-buntownikow-premiera-ksiazki-7225/http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4396,Ostatnie-dni-dyktatorowhttp://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/213788/bog-honor-obczyzna.html

Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

5 komentarzy:

 1. Cóż, wychodzi na to, że z przedstawionych przez Ciebie książek czekam jedynie na "Rywalki". :) Strasznie się ucieszyłam na informację o polskiej premierze, bo już znacznie wcześniej planowałam przeczytać tę książkę, ale nie miałam okazji.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Rywalki", zdecydowanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Luty nie jest miesiącem wyjątkowych dla mnie nowości, więc jak dotąd nie nabrałam chęci na przeczytanie żadnej z tych książek. Chociaż zaczęłam się wahać co do Tsunami. Podoba mi się fabuła i okładka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Luty będzie bardzo obfity w nowo wydane książki, a mi brakuje czasu! :c


  Zapraszam do mnie! shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń